Popularna na całym świecie gra hazardowa blackjack jest już dostępna w internecie. Blackjack online mogą wybrać albo początkujący gracze, którzy w sieci chcą się nauczyć stosownej strategii i taktyki, albo gracze doświadczeni, którzy chcą nieco zarobić nie opuszczając domowych pieleszy. W każdym przypadku gra w legalnym kasynie internetowym to doskonała opcja, alternatywna względem tradycyjnego kasyna. W blackjack w internecie można też grać nie na pieniądze.

Jak grać w blackjack online?

Tak samo jak blackjack w kasynie, tak blackjack gra online polega na pokonaniu krupiera. Uzyskanie 21 punktów, czyli tzw. blackjacka, to pewna wygrana, o ile rzecz jasna blackjacka nie uzyskał także krupier. W razie braku 21 punktów gracz wygra z krupierem tylko w momencie, gdy z jednej strony suma wartości jego kart nie przekroczy tej liczby, a z drugiej będzie ona wyższa, niż suma wartości kart krupiera.

Początkujący gracze, mierząc się krupierem online, często zapominają o jednej podstawowej rzeczy – o tym że w podwojonych układach as nie przyjmuje wartości 11 punktów, ale 1 punktu. A to oznacza, że w przypadku otrzymania dwóch asów w trakcie rozdania, gracz musi się zdecydować na opcję split – rozdzielenia dwóch kart. W takim przypadku do każdego asa, liczonego już za 11 punktów, można dobrać po jednej karcie.

Gdzie można zagrać w blackjack poker online?

Gry takie jak blackjack poker online oferują legalne kasyna internetowe. Kasyna te mają także w ofercie grę live blackjack online, czyli nic innego jak grę w blackjack na żywo. Gra w systemie live polega na śledzeniu przy pomocy kamery przebiegu całej rozgrywki, a także pozwala na bezpośredni kontakt z krupierem. Gra na żywo online może stanowić dobry sprawdzian dla gracza przed udaniem się do tradycyjnego kasyna.

  • Grając w blackjack gracz mierzy się z krupierem, nie z zawodnikami
  • Blackjack online wymaga od gracza liczenia kart
  • W internecie można też zagrać w blackjack live

W kasynach internetowych istnieją też różne odmiany blackjacka. Popularność zyskuje między innymi Pontoon Blackjack i Spanish 21. Odmiana Pontoon Blackjack polega na tym, że jest rozgrywana przy pomocy tzw. talii hiszpańskich, czyli talii liczących 48 kart. Z kolei odmiana blackjacka Spanish 21 charakteryzuje się tym, że jest rozgrywana przy pomocy 6 do 8 talii. W tej odmianie gracz wygrywa uzyskując blackjacka niezależnie od tego, co ma krupier.

Czy istnieje możliwość zagrania w blackjack online gratis?

Wiele stron proponujących gry hazardowe w internecie ma w ofercie grę w blackjack online zupełnie za darmo. Gry nie na pieniądze są doskonałym narzędziem do nauki strategii i taktyki, a także liczenia kart w trakcie rozgrywki. Z oferty gry w blackjack za darmo mogą ponadto korzystać wszystkie osoby, które czerpią przyjemność z grania w karty, ale które nie połknęły, bądź nie chcą połknąć, bakcyla hazardu.